Dzisiaj , 10 października w gminie Ruda-Huta odbyło się oficjalnie otwarcie drogi powiatowej na odcinku Karolinów-Gdola. Tradycyjną wstęgę przecięli: Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk, Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk, Radni Powiatowi: Agnieszka Dąbrowska i Stefan Sakowski, Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal oraz mieszkańcy i Radni Gminy Ruda-Huta.

Poświęcenia drogi dokonał Ks. kanonik Aleksander Tabaka – proboszcz parafii w Rudzie-Hucie.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Bokoryna, a przepyszny poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Żalinie. Nie zabrakło również pięknego i smacznego tortu.
Niewątpliwą atrakcją było przybycie Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzi Wschodu, którzy z wielką przyjemnością oferowali przejażdżki motocyklowe dla najmłodszych. Każdy również mógł spróbować swojego szczęścia biorąc udział w konkursie organizowanym przez PT KRUS.

Kilka osób przecinającących wstgę nożyczkami na drodze powiatowej

Motocykliści podczas parady na drodze

Kilka osób stojących na drodze przed wstęgą