Dzisiaj Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk uczestniczył w Sesji Rady Gminy Wierzbica. Włodarz Powiatu opowiedział o realizowanych inwestycjach drogowych i scaleniowych na terenie gminy. Korzystając z okazji złożył również życzenia świąteczne dla mieszkańców. Sala gimnastyczna

Następnie Starosta odwiedził powstającą Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną, która umiejscowiona jest w budynku Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. W poradni znajdować się będą sale przystosowane na pracownie specjalistyczne, sekretariat oraz korytarz wykorzystywany na poczekalnię dla rodziców. Placówka zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt dydaktyczny oraz oprogramowanie. Wejście do poradni zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w ramach współpracy Gmina Wierzbica udostępni mieszkańcom powiatu gabinet terapii sensorycznej, który posiada specjalistyczne sprzęty niezbędne do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Osoba stojąca w sali

Włodarz Powiatu sprawdził również stan dróg powiatowych na terenie gminy Wierzbica. Obecnie trwa tam wykrzaczanie poboczy i rębakowanie.

Kilka osób na drodze