W czwartek 8 lipca 2021 roku w Uhrze odbyło się oficjalne otwarcie dróg powiatowych na odcinkach Adamów Kolonia-Zagroda oraz Niedziałowice Drugie-Depułtycze Królewskie.
Tradycyjną wstęgę przecięli: Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk, Wicestarosta Jerzy Kwiatkowski, Burmistrz Rejowca Tadeusz Górski, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, Senator RP Józef Zając, ks. Marian Pasieka, Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhrze Anna Cichosz oraz Anna Pańczyk – reprezentująca Posła do Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek.
Swoją obecnością zaszczycił również: Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.
W uroczystości udział wzięli również Radni z Rady Powiatu w Chełmie oraz radni, sołtysi i mieszkańcy z gmin Chełm i Rejowiec.
Drogę poświęcił ks. Marian Pasieka z parafii pw. Wszystkich Świętych w Nowych Depułtyczach.
W ceremonii otwarcia dróg powiatowych asystowały również dzieci z zespołu Pieśni i Tańca „Uherzacy” z gminy Chełm.
Uroczystość uświetnił występ zespołu „Sami Swoi” z Rejowca. Był również przepyszny poczęstunek, z którego mogli skorzystać wszyscy przybyli Goście.
W ramach zadania realizowanego na terenie dwóch gmin: Rejowiec i Chełm wykonano ponad 16,5 km nowych nawierzchni.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła 10 519 121,73 zł.
Otrzymane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 7 889 341,00 zł.