W czwartek 25 czerwca do Chełma dotarł mobilny punkt informacyjny tzw. TARCZOBUS. Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie spotkali się z przedsiębiorcami i udzieli informacji jak wypełniać wnioski oraz jakie instrumenty wsparcia są dostępne w ramach Lubelskiej Tarczy Antykryzysowej.

Wsparcie przedsiębirców, pięć osób na zdjęciu trzymających banner
Podczas spotkania Wicestarosta Powiatu Chełmskiego Jerzy Kwiatkowski oraz Wiceprezydent Chełma Agnieszka Kruk otrzymali z rąk Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda czek w wysokości 12 mln zł. na wsparcie związane z utrzymaniem miejsc pracy współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Województwo lubelskie przeznaczyło na ten cel 118mln środków z RPO.

Akcję informacyjną przygotował Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chełmie, Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmie oraz Urzędem Miasta Chełm.