Cześć i chwała Bohaterom!

Punktualnie o 17.00, czyli o godz. „W” przy akompaniamencie syren strażackich pan Marek Franczak dał sygnał do rozpoczęcia biegu. W ten sposób mieszkańcy gminy Leśniowice oraz mieszkańcy całego powiatu chełmskiego uczcili pamięć bohaterów sierpnia 1944 r. Ponad 50 uczestników miało do pokonania 3,5 km trasę rozciągającą się dookoła zbiornika „Maczuły”. Organizatorem biegu była pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice oraz klub Sportowy „Astra”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli pan Piotr Deniszczuk – Starosta Chełmski oraz pan Marek Franczak – Prezes Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych. Ponadto swoją obecnością zaszczycili również żołnierze 2 Brygady Obrony Terytorialnej na czele z panem Majorem Michałem Zającem oraz Kapitanem Adamem Panasiukiem.

Zawody miały bardzo ciekawy przebieg. Jako pierwszy na mecie zameldował się Mariusz Kołodziej, drugi był Józef Wójcik, a trzeci Paweł Jarmosz.

Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Monika Kosz, druga była Agnieszka Grzywaczewska, a trzecia Marta Sulej.

Miło nam poinformować, że w biegu udział wzięli również pracownicy Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Przygotowany został także poczęstunek.

Grupa osób ubrana na sportowo  trzymająca dyplomy po biegu Grupa osób ubrana na sportowo  trzymająca dyplomy po biegu Grupa osób  podczas wręczenia pucharu za biegi Grupa osób ubrana na sportowo  trzymająca dyplomy po biegu Zawody biegowe w Leśniowicach w celu uczczenia bohaterów sierpnia 1944 r. na zdjęciu kilka osób, którzy gratuluja sobie Grupa osób podczas biegu Dwie osoby w mundurach przy namiocie Grupa osób przed biegiem Grupa osób przd biegiem