XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych już za nami – 23 maja br. poznaliśmy reprezentantów powiatu chełmskiego, którzy zaśpiewają w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie.

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie wystąpiło siedmiu solistów i osiem zespołów śpiewaczych. Komisja artystyczna w składzie: prof. Jan Adamowski z Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie i Andrzej Sar, Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie przyznała następujące wyróżnienia i nagrody:
zespoły śpiewacze:
nagrody: zespół śpiewaczy „Echo” z Gołębia, zespół śpiewaczy „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego
wyróżnienia: zespół wokalny „Remedium” z Białopola, zespół „Radość” z Liszna,
śpiewacy:
wyróżnienia: Halina Romanowska ze Żmudzi, Agnieszka Bandosz z Gołębia.

Nagrody finansowe dla wszystkich uczestników Przeglądu ufundował Starosta Chełmski.

W kolejnym etapie eliminacji do 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą wezmą zespoły „Echo” z Gołębia i „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego. Nasi artyści wystąpią 13 czerwca br. w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

sześć kobiet na scenie śpiewających w strojach ludowych

dziewięć kobiet na scenie śpiewających w strojach ludowych