W niedzielę 18 lipca br. w Pławanicach odbyła się uroczystość pn. „Ocalić od zapomnienia” – wystawa malarska Prac Stanisława Koguciuka.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: rodzina Pana Stanisława, Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk, Wójt Gminy Kamień Dariusz Stocki, historyk Pani Jagoda Barczyńska, Etnograf Pani Jolanta Pawlak-Paluszek, Przewodniczący Rady Gminy Kamień Pan Zbigniew Czerwonka, Dyrektor Zespołu Szkół w Strachosławiu Pani Alicja Nafalska oraz twórcy ludowi i artyści z gminy Kamień: Pani Pelagia Grabowska, Pani Halina Graboś oraz Pan Piotr Czapka.
Jedną z głównych części uroczystości było wręczenie odznaczenia Panu Stanisławowi Koguciukowi „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego”.
Nagrodę z rąk Starosty Chełmskiego Piotra Deniszczuka oraz Radnej Powiatowej Grażyny Szykuły odebrała córka Pana Stanisława. Nagrodę lokalnemu malarzowi wręczyły również władze gminy Kamień.
Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i całego powiatu chełmskiego. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć wystawę malarską prac Stanisława Koguciuka oraz wysłuchać występów artystycznych zespołów: Koral i Rosa oraz wokalisty Bartłomieja Miszczuka. Przygotowane zostały również przepyszne potrawy, a do dyspozycji dzieci były zjeżdżalnie i animator.
Główną inicjatorką wydarzenia była Radna Powiatu w Chełmie Pani Grażyna Szykuła.

Wystawa malarska prac Stanisława Koguciuka

Dyplom, medal i farby na stoliku