W środę, 17 listopada br. Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk gościł u siebie oraz udzielił wywiadu uczniom z klasy 7 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Razem.

Oliwia Dubaj, Hania Grzywna, Antoni Oszwa, Dorian Mataczyński i Szymon Kędzierawski biorą udział w konkursie organizowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości pt “Liga Sprawiedliwości”.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich oraz zaangażowanie w życie społeczne. Co dwa tygodnie grupa dostaje pewne zadania do wykonania. Są one związane z zagadnieniami prawnymi, z którymi uczniowie nie mają na co dzień do czynienia, więc wymaga to od nich dużo przygotowania, jak i wykazania się kreatywnością oraz umiejętnościami artystycznymi by w jak najciekawszy sposób przekazać nowo zdobytą wiedzę. Jest to jedyna szkoła podstawowa w Chełmie, która bierze udział w tym konkursie.  Opiekunem grupy jest Pani Agata Pasikowska-Kozioł.

Starosta Chełmski chętnie odpowiedział na pytania uczniów  z zakresu administracji samorządowej. Na koniec spotkania wręczył młodzieży upominki.

Uczniom z klasy 7 życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu!

Link do strony konkursowej:
Cztery osoby stojące w gabinecie