W dniu 28 grudnia br., Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk uczestniczył w sesji Rady Gminy Leśniowice.

Podczas obrad miała miejsce miła uroczystość. Z rąk Starosty Chełmskiego medal i dyplom „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego” otrzymała Pani Emilia Gryniuk – mieszkanka Sielca. Oprócz gratulacji były jeszcze podziękowania za szczególne zaangażowanie w rozwój Powiatu Chełmskiego i godne reprezentowanie naszego regionu na terenie całego kraju.

W bieżącym roku Emilia Gryniuk została laureatką na VII Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie w kategorii soliści-wokaliści.

Turniej dedykowany był dawnym mieszkańcom kresów wschodnich, w tym Sybirakom. To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na polskiej mapie związanej z muzyką i kulturą tradycyjną. Ma charakter ogólnopolski i przyciąga wykonawców muzyki tradycyjnej lub z nią związanej ze wszystkich regionów Polski.

Pani Emilii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Trzy osoby na zdjęciu, dwie panie, jedna trzyma kwiaty, obok stoi pan

dwie osoby. Pan wręcza dyplom i medal pani