Za nami VII Powiatowy Konkurs Piosenki Przyrodniczej „Tobie Ziemio Śpiewam”. Wzięli w nim udział uczniowie z Chełma i czterech gmin powiatu chełmskiego. Już wiemy, jaki ogromny potencjał drzemie w młodym pokoleniu. Gratulujemy zwycięzcom, ich rodzicom, a także nauczycielom, którzy przygotowali wykonawców do występów.

– Występy zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Talenty i możliwości wokalne zarówno solistów, jaki i członków zespołów są na bardzo wysokim poziomie – chwali radna powiatowa Paulina Suchań.
Konkurs rozpoczął się od występów przedszkolaków, których odwaga podbiła serca publiczności. Pierwsze miejsce zdobyły Wesołe Jagódki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Arka Przyszłości w Chełmie. Drugą nagrodę wyśpiewały dzieci z grupy przedszkolnej z ZSP w Dorohusku oraz Promyczki z SP w Świerżach. Trzecie miejsce mają Przedszkolaki z ZSP w Dorohusku.

Wśród najmłodszych uczestników tego konkursu na scenie wystąpiła tylko jedna solistka – Aleksandra Szewczuk z SP w Świerżach i zdobyła zasłużone brawa. Przyznano jej pierwsze miejsce.

W kategorii zespoły z klas I-III szkoły podstawowej najlepszy okazał się występ świetnie przygotowanych uczniów z zespołu Rozdźwięki Chełmskiej Szkoły Rocka. Drugie miejsce ex aequo mają zespoły Tremolo ze SP w Czułczycach i Mali Wierzbiczanie z SP w Wierzbicy. Trzecie miejsce przypadło Muchomorkom i Pszczółkom z ZSP w Dorohusku. Wyróżnienie trafiło do zespołu wokalnego Perełki, także z ZSP w Dorohusku.

Na scenie nie zabrakło też młodych solistów. W kategorii klas I-III najlepsza okazała się Maja Dziurda z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Chełmie. Pięknie zaśpiewały też Zofia Mazurek i Aleksandra Kornijczuk z ZSP w Dorohusku, którym przyznano drugie miejsce ex aequo. Trzecią nagrodę zdobyła Sandra Krupa także z ZSP w Dorohusku
Natomiast wyróżnienie otrzymał Szymon Królikowski ze SP w Sawinie.

W kategorii zespoły klas IV–VI komisja przyznała pierwszą nagrodę zespołowi The Best Girls ze SP w Dubience. Drugie miejsce ma Zespół wokalno–instrumentalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych Arka w Chełmie, a trzecie – zespół wokalny z SP w Okszowie.

W kategorii soliści klasy IV-VI dwa równorzędne pierwsze miejsca zdobyły: Urszula Błaszczuk i Wiktoria Jesionczak z ZSP w Dorohusku. Drugie miejsce przyznano Natalii Kozak ze SP w Stołpiu, trzecie – Mai Balcerek ze SP w Wierzbicy. Wyróżnione zostały także Diana Wilczura z ZSP w Dorohusku i Sandra Wierzchowska ze SP w Świerżach. Dyplom za udział powędrował do Michała Królikowskiego ze SP w Sawinie.

W kategorii soliści klas VII-VIII przyznano aż trzy pierwsze miejsca. Statuetki powędrowały do Mai Kowalczyk z SP w Stołpiu, Julia Krzeszczyk z ZS w Sawinie i Amelii Staniak ze SP w Wierzbicy. Drugie miejsce ma Katarzyna Wiśniowska z Arki w Chełmie, a trzecie – Małgorzata Waleczek z ZSP w Dorohusku.

W kategorii zespoły klasy VI-VIII przyznano dwa pierwsze miejsca. Zdobyli je: Wierzbiczanie ze SP w Wierzbicy i zespół wokalny ze SP w Okszowie.

Kilkanaścioro dzieci stojących w strojach z nagrodami i dyplomami