Nasze śpiewaczki pojadą do Kazimierza
Nie zabraknie przedstawicieli powiatu chełmskiego podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu 2022. Podczas eliminacji wojewódzkich, które odbyły się w Lublinie, bardzo dobrze wypadły nasze zespoły z gmin Leśniowice i Rejowiec Fabryczny oraz śpiewaczki z gmin Żmudź, Leśniowice i Rejowiec Fabryczny.
– Gratuluję wszystkim zwycięzcom eliminacji wojewódzkich, zwłaszcza przedstawicielkom naszego powiatu chełmskiego. Jestem dumny z tego, że będzie nas reprezentować tak silna grupa. To świadczy o tym, że w naszym regionie tradycje ludowe są nadal podtrzymywane i cenimy sobie spuściznę naszych przodków. Życzę powodzenia i sukcesów w Kazimierzu – mówi starosta chełmski Piotr Deniszczuk.
Do finału w Kazimierzu zakwalifikowano zespół Kumowianki z Kumowa Majorackiego oraz Emilię Gryniuk z Sielca, Halinę Romanowską ze Żmudzi i Marię Kociubę z Kolonii Liszno. Natomiast na 56. Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej pojedzie Agnieszka Bandosz, śpiewaczka z Gołębia. Zespoły Rakołupianki z Rakołup i Echo z Gołębia zdobyły w Lublinie wyróżnienie.

sześć pań na scenie pięć ubranych w stroje ludowe