Za nami XIX Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej w Białopolu. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym repertuarem utworów religijnych. Odkryliśmy kolejne młode talenty muzyczne.

– Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej wrócił do nas po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Bardzo to nas cieszy, że mogliśmy się w takim gronie spotkać. Widać, że dzieci i młodzież potrzebują występów na scenie. Usłyszeliśmy wiele pięknych utworów. Mam nadzieję, że to początek kariery muzycznej tych młodych wykonawców. Wszystkim gratuluję odwagi i życzę samych sukcesów – mówi radna powiatowa Beata Augustynek.

Pierwsze miejsce wśród najmłodszych solistów z klas I-III zdobyła Barbara Przepiórka. W tej kategorii wiekowej puchary za pierwsze miejsce powędrowały do zespołów Iskierka i Dzieci Maryi. W kategorii wiekowej uczniów z klas IV-VI wygrała Nikola Krasnowska. Drugie miejsce przyznano Lenie Hraciuk. Także pierwszą nagrodę ma zespół z IV klasy ze SP w Dubience. Wśród wykonawców z klas VII-VIII nagrodzono pierwszym miejscem Krzysztofa Gągoła i zespół Tęcza. Drugie miejsce mają Przyjaciółki. Martyna Drożdżak z GOK-u w Werbkowicach dostała statuetkę za świetny występ w kategorii soliści ze szkół ponadpodstawowych. Występy oceniali: ks. Piotr Rawlik, Alicja Chudoba i Jarosław Wilgos. Konkurs zorganizowany został przez: Starostwo Powiatowe w Chełmie, parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, gminę Białopole i Publiczną Szkołę Podstawową w Białopolu. Podczas przeglądu była też niespodzianka dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Na scenie wystąpił zespół nauczycielek i pracowników szkoły, który również zaśpiewał pieśni maryjne.

kilka osób dorosłych wręczających dziewczynce dyplom i puchar