Mamy bardzo dobre informacje! Powiat Chełmski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowy dróg powiatowych:
  • na odcinku Żmudź – Żmudź Kolonia o długości prawie 2,5 km. Wartość projektu wynosi 6,5 mln zł, dofinansowanie na to zadanie to 3,9 mln zł – co stanowi 60% wartości całej inwestycji. Zadanie realizowane będzie w 2024 roku.
  • na odcinku Kasiłan – Sielec o długości blisko 3,5 km. Wartość projektu wynosi około 9,3 mln zł, dofinansowanie na to zadanie to prawie 5,6 mln zł – co stanowi 60% wartości całej inwestycji. Zadanie realizowane będzie również w 2024 roku.
Powiat chełmski otrzymał również dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego, w ramach środków powstaną nowe chodniki:
  • w miejscowości Wólka Leszczańska o długości niemal 1,3 km. Wartość projektu wynosi prawie 4 mln zł, dofinansowanie na to zadanie to prawie 3,2 mln zł – co stanowi 80% wartości całej inwestycji. Zadanie realizowane będzie w 2024 roku.
  • w miejscowości Wojsławice o długości prawie 60 m. Wartość projektu wynosi 250 tys. zł, dofinansowanie na to zadanie to 200 tys. zł – co stanowi 80% wartości całej inwestycji. Zadanie realizowane będzie również w 2024 roku.