Powiat Chełmski zajął 4. miejsce w rankingu na 314 powiatów w Polsce w kategorii “Wydatki inwestycyjne samorządów”.
Nagrodę i statuetkę z rąk Organizatorów odebrali: starosta chełmski Piotr Deniszczuk, przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk i wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Andrzej Derlak.
Ranking powstał w ramach współpracy Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Badacze tej placówki próbują regularnie odpowiadać na zasadnicze pytania związane z kondycją polskiego samorządu terytorialnego. Ranking stanowi więc wynik rzetelnej, naukowej pracy i pozwala obiektywnie stwierdzić, czy danej jednostce udaje się prowadzić działania prowadzące ku rozwojowi, czy wręcz przeciwnie.
W rankingu inwestycyjnym samorządów powiat chełmski pnie się do góry od kilku lat. Trzy lata temu zajmował 47. miejsce. Potem udało się „wskoczyć” już na pozycję 20. W ubiegłym roku powiat zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce, będąc na 7. pozycji. W tym roku otarliśmy się o podium zajmując 4 miejsce.
Powyższe fakty świadczą o tym, że powiat chełmski zmierza w dobrym kierunku.
kilka osób na scenie 3 osoby w budynku kilka osób na scenie