W sobotę 11 listopada 2023 roku w miejscowości Tuchanie odbyło się otwarcie i poświęcenie drogi na odcinku Bielin – Radziejów – Tuchanie.
Gospodarzami wydarzenia byli: starosta chełmski Piotr Deniszczuk, wicestarosta Jerzy Kwiatkowski oraz radny Rady Powiatu w Chełmie Andrzej Zając.
Drogę poświęcił proboszcz parafii Dubienka Rajmund Cur.
Po tradycyjnym przecięciu wstęgi wszyscy uczestnicy przenieśli się do remizo-świetlicy w Siedliszczu i mogli skorzystać tam z przepysznego poczęstunku i skosztować tortu upieczonego specjalnie na tę okazję. Atrakcją byl również pieczony prosiak.
Uroczystości uświetnił występ lokalnych zespołów: Kapeli na 102, Młodzieży po 40-tce, Zespołu Zza Rzeki i Zespołu Dębinki.
Wykonany odcinek Bielin – Tuchanie – Radziejów wyniósł 7 525 711,52 zł. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu, jakie samorząd otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Władze powiatu chełmskiego pozyskały prawie 5 mln zł ze środków rządowych. W ramach inwestycji powstało prawie 4,4 km nowego asfaltu.
Prace zrealizowało Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum – PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o. i Partner Konsorcjum – BG Construction Sp. z o.o.
9 osób stojących na drodze trzymających nożyce w rękach i przecinające wstęgę czerwoną