Zapraszamy seniorów z terenu powiatu chełmskiego do udziału w wykładzie pn. Praktyczne aspekty prawa spadkowego dla seniorów, który odbędzie się 12 grudnia br. w sali nr 83 (I piętro) Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1. Rozpoczęcie o godz. 10.

Podczas spotkania wygłoszony zostanie wykład, w ramach którego radca prawny przedstawi praktyczne aspekty prawa spadkowego, a następnie zaprosi do dyskusji. Przewidziano również czas na indywidualne konsultacje dla seniorów z prawnikiem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w wykładzie należy zgłosić telefonicznie pod nr 82 562 75 07 w godz. 7.30 – 15.30.

Tematyka wykładu:

• dziedziczenie ustawowe – katalog osób dziedziczących i udział spadkowy,
  • dziedziczenie testamentowe – jak sporządzić ważny testament,
  • zachowek – ile wynosi i komu przysługuje,
  • przyjęcie i odrzucenie spadku – dziedziczenie długów spadkowych,
  • stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku,
  • darowizna nieruchomości a prawo dożywocia,
  • ogólne kwestie podatkowe związane ze spadkobraniem i darowiznami.

Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Sursum Corda w ramach zadania publicznego polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej w 2023 r. ze środków przekazanych przez powiat chełmski.

Plakat w wersji PDF (6,2 MB, PDF)

Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Chełmskiego w 2023 r. realizowane jest przez Stowarzyszenie Sursum Corda ze środków przekazanych przez Powiat Chełmski. Zapraszamy seniorów na otwarty wykład: „PRAKTYCZNE ASPEKTY PRAWA SPADKOWEGO DLA SENIORÓW” 12 grudnia 2023 r., godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Chełmie (pl. Niepodległości 1, sala nr 83 I piętro) Prowadzący: Radca prawny Karol Walczuk. Po wykładzie będzie możliwość skorzystania z konsultacji. Zgłoszenie udziału pod nr tel.: 82 56 27 507 POWIAT CHEŁMSKI na plakacie 4 osoby starsze